Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejdere ved Institut for Byggeri og Bygningsdesign, Aarhus Universitet

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Abbiati, Giuseppe Adjunkt abbiati@cae.au.dk +4593521751 3210
Abu-Ghaida, Haitham Videnskabelig assistent htg@cae.au.dk
Alibrandi, Umberto Lektor ua@cae.au.dk +4522967726 3210
Amato, Virginia Ph.d.-studerende viam@cae.au.dk
Andersen, Lars Vabbersgaard Professor lva@cae.au.dk +4531121781 3210
Andersen, Rasmus Lektor ran@cae.au.dk +4541893211 3210, 5.074
Bak, Helle Juul Timelærer hjb@ase.au.dk +4551923800 3210
Beatini, Valentina Adjunkt valentina.beatini@cae.au.dk +4593522182 3210
Brandt, Niclas Studenterunderviser 3210
Buhl, Jacob Daugaard Videnskabelig assistent jdb@cae.au.dk
Bukh, Grete Marie Lektor grb@cae.au.dk +4526201276 3210, 5.071
Bødker, Klaus Lektor kb@cae.au.dk +4541893202 3210, 03.114
Bødskov, Lene Birksø Sekretariatsmedarbejder lbb@cae.au.dk +4593508868 3210
Cao, Zhe Ph.d.-studerende zhe.cao@cae.au.dk
Chen, Guoxing Ph.d.-studerende guoxing.chen@cae.au.dk +4591752108
Christensen, Frede Lektor fac@cae.au.dk +4550825164 3210
Christensen, Jan Lektor jch@cae.au.dk +4541893222 3210, 03.120
Christensen, Lars Carsten Lektor lc@cae.au.dk +4541893204 3210, 5.074
Christensen, Louise Ph.d.-studerende lch@cae.au.dk
Christensen, Niels Uhre Lektor nuc@cae.au.dk +4541893226 3210, 03.120
Christensen, Rune Lektor ruc@cae.au.dk +4551611132 3210, 03.114
Chronopoulos, Christos Ph.d.-studerende chrichr@cae.au.dk
Clausen, Johan Christian Steffensen Lektor jc@cae.au.dk 3210
Fangel, Sofie Rønnou Adjunkt srf@cae.au.dk 3210
Franza, Andrea Postdoc anfr@cae.au.dk
Førland-Larsen, Arne Lektor afl@cae.au.dk +4541893220 3210, 03.120
Gautam, Khem Raj Ph.d.-studerende krg@cae.au.dk
Georgakis, Christos Thomas Professor cg@cae.au.dk +4551157478 3210
Gisladottir, Arnthrudur Ph.d.-studerende arg@cae.au.dk
Hagsten, Lars German Ingeniørdocent lgh@cae.au.dk +4541893205 3210, 05.086
Hansen, Anja Torup Konstitueret sekretariatsleder anja.toruphansen@bce.au.dk +4525370837 321
Hansen, Birgit Liv Lektor blh@cae.au.dk +4529701830 3210, 03.121
Hansen, Jannick Balleby Lektor jbha@cae.au.dk +4541893196 3210, 5.075
Hauge Broholt, Thea Ph.d.-studerende thb@cae.au.dk
Heiselberg, Kasper Ph.d.-studerende kheiselberg@cae.au.dk 3210, Navitas
Hessellund, Regner Bæk Lektor rbh@cae.au.dk 3210
Holm, Jørgen Ingeniørassistent jho@cae.au.dk +4541893056 3210
Holst, Lisbet Gruppeleder, Lektor lho@cae.au.dk +4551947215 3210, 03.119
Huang, Tao Ph.d.-studerende taoh@cae.au.dk
Hudert, Markus Matthias Adjunkt mhu@cae.au.dk +4593522225 3210
Høeg, Christian Elkjær Ph.d.-studerende ceh@cae.au.dk
Isaksen, Kirsten Marie Lektor kmi@cae.au.dk +4541893224 3210, 03.119
Jacobsen, Emil Lybæk Ph.d.-studerende elj@cae.au.dk +45 22192622
Jensen, Bent Grønskov Lektor bgj@cae.au.dk +4541893191 3210, 03.114
Jensen, Christina Sylvest Adjunkt chsj@cae.au.dk +4593522074 3210, 03.129
Jensen, Stina Rask Ph.d.-studerende srj@cae.au.dk
Johansen, Karsten Winther Ph.d.-studerende kwj@cae.au.dk
Jordal, Niklas Braarud Sekretariatsmedarbejder niklas.jordal@cae.au.dk +4593522261 3210
Kabel, Thomas Postdoc tk@cae.au.dk +4551344585
Kamari, Aliakbar Adjunkt ak@cae.au.dk +4528992395 3210
Kirkegaard, Poul Henning Professor phk@cae.au.dk +4524633279 3210
Knudsen, Jannie Ph.d.-studerende jahs@cae.au.dk
Knudsen, Michael Dahl Adjunkt mdk@cae.au.dk +4542405154 3210, 05.155
Knudsen, Morten Lektor mrk@cae.au.dk +4541893343 3210, 5.073
Kragh, Mikkel K. Institutleder mkk@cae.au.dk +4531167999 3210, 04.084
Kristoffersen, Julie Carøe Ph.d.-studerende jck@cae.au.dk
Krogh, Peter Gall Professor pkrogh@cae.au.dk +4593508391 3210
Kusk, Poul Erik pku@ase.au.dk 3210
Laursen, Karin Holst Lektor khl@cae.au.dk +4541893213 3210, 5.071
Laustsen, Henning Højgaard Lektor, Gruppeleder hl@cae.au.dk +4541893190 3210, 05.086
Liu, Qiong Ph.d.-studerende liu.qiong@cae.au.dk
Lynge, Kasper Viceinstitutleder for Udvikling, Innovation og Erhvervssamarbejd kl@cae.au.dk +4593508712 3210, 03.086
Maagaard, Steffen Ekstern lektor sem@cae.au.dk
Madsen, Jesper Vinther jvm@cae.au.dk
Mangliar, Laszlo Videnskabelig assistent lm@cae.au.dk
Maribo, Peder Hvid Lektor pm@cae.au.dk +4541893227 3210, 3.121
Matejícka, Lubomír Ph.d.-studerende lmat@cae.au.dk +4550334644
McCreadie, Adrian Daniel Lektor adm@cae.au.dk +4593508535 3210, 05.078
Møller, Emilie Johanne Adjunkt em@cae.au.dk 3210
Møller, Jeppe Brodersen Videnskabelig assistent jbm@cae.au.dk
Møller, Trine Videnskabelig assistent tm@cae.au.dk
Neve, Hasse Højgaard Ph.d.-studerende hn@cae.au.dk +4528791838
Nielsen, Kathrine Gert Videnskabelig assistent kathrine.nielsen@cae.au.dk
Nørgaard, Jacob Studentermedhjælper jn@cae.au.dk
Olesen, Mads Bech Lektor mbo@cae.au.dk +4541893207 3210, 5.071
Olsen, Peter Lektor pto@cae.au.dk +4541893276 3210, 5.075
Ostenfeld, Klaus Henrik kho@cae.au.dk
Osterhaus, Werner Professor werner.osterhaus@cae.au.dk +4541893228 3210
Pakanen, Minna Anneli Adjunkt mpakanen@cae.au.dk +4522967430 3210
Pedersen, Rasmus Rune Adjunkt rrpe@cae.au.dk +4520868344 3210, 05.078
Petersen, Steffen Lektor stp@cae.au.dk +4541893347 3210
Purup, Pil Brix Ph.d.-studerende pil@cae.au.dk
Rahbek, Lasse Weyergang Ph.d.-studerende lwr@cae.au.dk
Rasmussen, Annette Beedholm Lektor abra@cae.au.dk +4523670263 3210, 05.075
Rasmussen, Majken Kirkegård Adjunkt mkirkegaard@cae.au.dk +4540623043 3210
Rasmussen, Mia Kruse Ph.d.-studerende au182748@cae.au.dk
Rong, Li Lektor li.rong@cae.au.dk
Rytter, Gorm Lektor gory@cae.au.dk +4529426208 3210, 03.129
Salling, Stephanie Videnskabelig assistent stsa@cae.au.dk
Sauca, Ana Postdoc ansa@cae.au.dk
Sibbesen, Trine la Cour Timelærer trlc@cae.au.dk
Skibniewski, Miroslaw Jan Professor mirek@cae.au.dk +4593508676 3210
Stutz, Hans Henning Adjunkt hhs@cae.au.dk +4528992207 3210
Sørensen, Anne Lektor asv@cae.au.dk +4541893219 3210, 03.119
Sørensen, Kenny Kataoka Ingeniørdocent kks@cae.au.dk +4541893201 3210
Teizer, Jochen Lektor teizer@cae.au.dk +4593522229 3210
Therkildsen, Thomas Westring Videnskabelig assistent twt@cae.au.dk
Tourchi, Saeed Postdoc stourchi@cae.au.dk 3210
Ulfkjær, Jens Peder Lektor jpu@cae.au.dk +4541893197 3210
Vestergaard, Kristian Lektor kv@cae.au.dk +4541893341 3210, 3.121
Völcker, Karsten Viceinstitutleder for Uddannelse, lektor kav@cae.au.dk +4593508713 3210, 03.085
Wandahl, Søren Ingeniørdocent swa@cae.au.dk +4541893216 3210
Wang, Xiaoshuai Ph.d.-studerende xiaoshuai.wang@cae.au.dk
Wu, Min Tenure Track adjunkt mnwu@cae.au.dk +4525683769 3210
Yang, Yujie Ph.d.-studerende yujie.yang@cae.au.dk
Yildirim, Halid Can Lektor halid.yildirim@cae.au.dk +4520995990 3210
Zhang, Guoqiang Professor guoqiang.zhang@cae.au.dk +4525481821 3210
Zhang, Zili Lektor zili_zhang@cae.au.dk
Østberg, Jeppe Håndværker jeppe@cae.au.dk +4593522159 3210